Sedmáci na exkurzi v Ams Osram

Mgr. Martina Smíšková

Dne 31. 10. 2022 se žáci 7.B zúčastnili exkurze do místního výrobního podniku Ams Osram, v rámci akce MAS Hrubý Jeseník - Úspěch zaručen! Žáci se v průběhu roku seznamují s různými profesemi a podniky, ve kterých lze danou profesi uplatnit po ukončení studia.

Ve společnosti Ams Osram se žáci prostřednictvím přednášky seznámili s výrobky, které se zde vyrábí. Firma se transformovala z výrobce osvětlení na high tech fotoniku, tedy od viditelného světla k neviditelnému. Výrobky firmy se uplatňují v automobilovém průmyslu v podobě senzorů, ve zdravotnictví jako laserová zařízení, v zábavním průmyslu ve výbojkách uplatněných při osvětlení podií a show či v zemědělství při pěstování zemědělských plodin ve sklenících.

Žáci se dověděli, jaké pracovní pozice firma nabízí a jaký obor je třeba vystudovat, aby zde mohli v budoucnu pracovat.

V druhé části exkurze se žáci vypravili do výrobních hal, kde sledovali výrobu drátů a spirál či ukázku výroby skleněných baněk sloužících jako výbojky. Mnozí zde potkali i své rodiče či příbuzné.

Celá exkurze se vydařila a žákům přinesla spoustu nových informací a možností přemýšlet o své budoucnosti.

Děkujeme za spolupráci MAS Hrubý Jeseník, díky níž jsme mohli tuto exkurzi absolvovat. Těšíme se na další podobné akce.